Hat-trick Ronaldo dał Portugalii awans do finału. Szwajcaria posłana na deski

Data dodania: 06-06-2019 8:21

Cristiano Ronaldo posłał na deski reprezentację Szwajcarii w meczu półfinałowym Ligi Narodów. As Portugalii strzelił trzy gole i dał swojej ekipie awans do finału!

CR7 na finiszu sezonu odpuścił już w Serie A, skupiając się na odpoczynku i przygotowaniach do meczów reprezentacji. Wyszło doskonale.

Ronaldo wyszedł w ataku z 15 lat młodszym Joao Felixem, ale przyćmił debiutanta, który ma za sobą świetny sezon w Benfice Lizbona. Już w 25. minucie przymierzył kapitalnie z rzutu wolnego i pokonał Yanna Sommera, który fatalnie ustawił mur.

Szwajcarzy po stracie gola próbowali odrabiać straty. Najaktywniejszy był Xherdan Shaqiri, który przegrał pojedynek z Rui Patricio, a potem trzy razy przestrzelił. W 42. minucie Portugalczykom dopisało szczęście, bo w poprzeczkę trafił Haris Seferović.

Po zmianie stron Szwajcarom udało się w końcu wyrównać. W 57. minucie sędzia Felix Brych po analizie wideo uznał, że Helwetom należy się jedenastka. Do piłki podszedł Ricardo Rodriguez i pokonał Rui Patricio.

Remis utrzymał się do 88. minuty. Wówczas Ronaldo odszukał Manuela Akanjiego i pokonał Sommera, a 2 minuty później zrobił to samo i skończyło się wynikiem 3:1 dla Portugalii.

W drugim półfinale zagrają w czwartek Holandia z Anglią.