Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Beniaminek A-klasy w dobrym stylu rozpoczyna sezon. RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza z kompletem punktów na inaugurację | Futbol - Piłka nożna
Strona korzysta z plików Cookies, aby zapewnić Ci maksymalny komfort korzystania z serwisu oraz jego usług oraz dostosować treści do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza akceptację że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies w swojej przeglądarce.

Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ

Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Beniaminek A-klasy w dobrym stylu rozpoczyna sezon. RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza z kompletem punktów na inaugurację

Dodał: Grzegorz Sawicki
Data dodania: 20-08-2019 12:30
Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Beniaminek A-klasy w dobrym stylu rozpoczyna sezon. RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza z kompletem punktów na inaugurację

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza jest kolejnym klubem, który dołączył do współpracy z serwisem futbol.pl. Relacje ze spotkań beniaminka sosnowieckiej  A-klasy będą pojawiać się na łamach naszego portalu. W pierwszej kolejce sezonu 2019/2020 Zagłębie odniosło zwycięstwo 2:0. Przeciwnikiem zespołu z Dąbrowy Górniczej był LKS Skalniak Kroczyce.

Relację z inauguracji  "PATRICK" A-klasy przekazał nam dział zajmujący się w klubie mediami społecznościowymi.

"Spotkanie odbywało się na głównej płycie obiektu przy ul. Konopnickiej 29, na której zagramy wszystkie albo prawie wszystkie mecze sezonu. Zawodników obu drużyn na mecz wyprowadziły dzieci z naszych drużyn młodzieżowych. Worek z bramkami w nowym sezonie rozwiązał Artur Piaszczyński w 25. minucie pokonując bramkarza gości Wojciecha Dziurę (jak twierdzi nasz zawodnik Przemek Dziura, nie jest to jego krewny). Wynik ustalony został na początku drugiej połowie. Po faulu na naszym zawodniku rzut karny na bramkę zamienił w 47. minucie Łukasz Balzam, który bramką tą uczcił swój 70. występ w barwach RKS-u. Więcej bramek nie udało się zdobyć. Warto podkreślić, że znaczny wpływ na końcowy wynik miał nasz bramkarz Przemek Szlawski, który tego dnia miał zdecydowanie swój dzień i znacząco przyczynił się zdobycia trzech punktów. Mecz kończyliśmy z przewagą jednego zawodnika, bo jeden z graczy Skalniaka zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę."

Należy dodać, że spotkanie było debiutem nowego szkoleniowca Zagłębia, Krzysztofa Tumidajewicza. 

RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza - LKS Skalniak Kroczyce 2:0 (1:0)

Bramki: Artur Piaszczyński 25, Łukasz Balzam 47-karny

RKS: Szlawski - Niewiadomski, Gałgus, Książek, Piątek, Balzam, Piaszczyński (60. Skrzypiec), Miś (88. Pniak), Niechciał, Raczyński (73. Burzawa), Sobierajski, trener Tumidajewicz, rezerwa: Marcinkowski, Tarasek, Flak, Dziura

Skalniak: Dziura - Sławiec, Sierek, Czubala, Kamiński, Toroń, Zdeb (75. Grajdek), Mastalerz, Wasik (60. Bojanek), Czajka, Gajda, trener Wolny, rezerwa: Górka, Kurek, Cupiał

sędzia: Michał Ficiński (Sosnowiec)

żółte kartki: Piątek, Sobierajski - Sławiec, Zdeb, Czajka, Sławiec, Czubala

czerwona kartka: Sławiec (druga żółta, 73. minuta) 

******

Przed rozpoczęciem sezonu, jak informują przedstawiciele klubu z Dąbrowy Górniczej, bardzo długo brakowało oficjalnego potwierdzenia jaki będzie skład drużyn w rozgrywkach A-klasy. Poprzedni sezon zakończył się 9 czerwca, a dopiero 29 lipca Zagłębie uzyskało oficjalną informację o tym, że zagra na tym szczeblu. Działacze zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań jakie niosą występy w wyższej klasie rozgrywek. Pierwszy mecz potwierdził, że zespół z Dąbrowy Górniczej jest dobrze przygotowany do sezonu.

Zapraszam do odwiedzania mediów społecznościowych klubu z Dąbrowy Górniczej.

https://twitter.com/rks_dg

http://www.rkszaglebie@futbolowo.pl

https://www.facebook.com/RksZaglebieDabrowaGornicza/

TAGI

Inne artykuły