Grzegorz Krychowiak: Są takie chwile, gdy sami komplikujemy sobie życie | Futbol - Piłka nożna

Grzegorz Krychowiak: Są takie chwile, gdy sami komplikujemy sobie życie

Data dodania: 10-09-2019 8:51

Reprezentacja Polski po słabym meczu zremisowała 0:0 z Austrią w eliminacjach Euro 2020. Biało-Czerwoni na Stadionie Narodowym mieli sporo szczęścia, że nie przegrali. Grę zespołu krytycznie ocenił Grzegorz Krychowiak.

Polacy we wrześniu zawiedli w kwalifikacjach. Marzyliśmy o 6 punktów, 4 przyjęlibyśmy ze zrozumieniem, a zostało cieszyć się ze szczęśliwie zdobytego jednego oczka. Kibice żegnali piłkarzy gwizdami, bo ci przez długie fragmenty gry byli zdominowani przez Austrię i nie mogli wyjść z własnej połowy. A gdy już udawało się stworzyć okazję, to pudłowali. Jak Robert Lewandowski, który głową z kilku metrów posłał piłkę nad bramką.

Grzegorz Krychowiak po końcowym gwizdku nie ukrywał złości. - Są momenty, gdy odpowiednio się ustawiamy, to łatwo wychodzimy z własnej połowy. Mam wrażenie, że są takie chwile, kiedy sami komplikujemy sobie życie i nie wykonujemy łatwych rzeczy. To ma wpływ na to, jak gramy - powiedział pomocnik w rozmowie z Polsat Sport.  - Najważniejsze jest to, że wszyscy solidarnie walczyli, biegali, ciężko pracowali. Wyobrażaliśmy sobie inaczej to zgrupowanie niż zakończenie go z jednym punktem. Porażka ze Słowenią trochę nas zabolała. Pokazaliśmy, że mimo trudnej sytuacji walczyliśmy. Może nie był to nasz najlepszy mecz, ale za dwa miesiące docenimy ten punkt - dodał Krychowiak.

Polacy są liderem grupy, ale zbliżyli się do nas Austriacy i Słoweńcy. Pierwsi mają 10 oczek, drudzy 11, a Biało-Czerwoni 13. Na Euro 2020 pojadą dwie najlepsze ekipy.