Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. A-klasa Wałbrzych grupa 1. Trzecie zwycięstwo Czarnych Wałbrzych w rozgrywkach | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 16-09-2019 13:00

W meczu szóstej kolejki pierwszej grupy wałbrzyskiej A-klasy Czarni Wałbrzych pokonali Orła Witoszów Dolny 2:1.

Zespół z Wałbrzycha odniósł trzecie zwycięstwo w rozgrywkach i powiało optymizmem w klubie. Po sześciu meczach, Czarni mają na swoim koncie 9 punktów i zajmują 8 miejsce w tabeli. Relację ze spotkania przeciwko Orłowi Witoszów Dolny otrzymałem bezpośrednio od przedstawiciela wałbrzyskiego teamu.

"Pierwsza połowa była wyrównana z lekkim wskazaniem dla Czarnych, którzy stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia gola niż przeciwnik i dwie z nich zamienili na bramki - do siatki trafiali Łukasz Misiak w 15' i Kamil Szarek w 21'. Goście nie potrafili znaleźć odpowiedzi na skuteczne ataki wałbrzyszan i do przerwy było 2:0 dla gospodarzy. Druga połowa przyniosła dużo więcej emocji niż pierwsze 45 minut i do końca trzymała w napięciu.

Po zmianie stron zespół z Witoszowa prezentował się dużo lepiej i w efekcie w 65' Michał Lipski trafił do siatki dając swojej drużynie nadzieję na korzystny wynik. Co prawda w 78' czerwoną kartką ukarany został Jacek Stachyra, ale Orzeł nawet w "10" nie dawał za wygraną, czego efektem wywalczony rzut karny i ogromna szansa na doprowadzenie do wyrównania. Michał Lipski tym razem przegrał jednak pojedynek z Bartłomiejem Rudnickim, który tym samym został bohaterem swojej drużyny ratując jej trzy punkty. Wynik meczu nie uległ już bowiem zmianie, a ostatnim akcentem spotkania była czerwona kartka dla golkipera gości Krzysztofa Szymczyka już po końcowym gwizdku sędziego za niesportowe zachowanie."

Czarni Wałbrzych - Orzeł Witoszów 2:1 (2:0)

Bramki: Łukasz Misiak 15', Kamil Szarek 21' - Michał Lipski 65'

Czarni: B. Rudnicki, Kasprzyk (80' Wszeborowski), Anuszkiewicz (78' Adamczyk), Nowicki, Gołek, Ziątek, Sęk, Chodacki (55' Maciaszczyk), Szarek, Misiak (46' Majdak), Baszak (85' Koszewski).

Kolejne spotkanie Czarni Wałbrzych rozegrają na wyjeździe przeciwko Włókniarzowi Głuszyca.