Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. 4 liga wielkopolska. Unia Swarzędz po zwycięstwie nad Centrą awansuje na trzecie miejsce w tabeli | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 16-09-2019 13:20

Unia Swarzędz odniosła na własnym boisku pewne zwycięstwo nad Centrą Ostrów Wielkopolski 3:1. Tym samym przerwała serię trzech spotkań bez wygranej.

Relację ze spotkania przekazał Jan Piechota, rzecznik prasowy Unii Swarzędz.

"Gospodarze od początku grali z pomysłem i rozwagą. Już w 6. minucie padał pierwsza bramka. Do siatki trafił Mateusz Molewski, którzy skrzętnie wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Świergiela. Kwadrans później było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Paweł Koralewski. Boczny obrońca Unii dopadł do piłki po rzucie rożnym swojej drużyny i umiejętnie wbił ją do bramki. Przyjezdni w pierwszej odsłonie byli niemal niewidoczni. Popełniali liczne błędy w rozegraniu, przez co rzadko można było zobaczyć ich pod polem karnym “Dumy Swarzędza”.

Po zmianie stron piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego prezentowali się lepiej. Nadal jednak podopieczni Patryka Kniata kontrolowali przebieg meczu. W 60. minucie bramkę zdobył Radosław Barabasz. “Baca” skierował futbolówkę do siatki po perfekcyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Centrę stać było tylko na jedno trafienie. W 74. minucie sędzia dopatrzył się przewinienia w polu karnym Unii i odgwizdał jedenastkę, którą wykorzystał Jakub Michalski."

Unia Swarzędz – Centra Ostrów Wielkopolski 3:1 (2:0)

Bramki: Mateusz Molewski (6′), Paweł Koralewski (22′), Radosław Barabasz (60′) – Jakub Michalski (74′ – z rzutu karnego).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Paweł Koralewski, Filip Soboń, Radosław Barabasz, Patryk Pawłowski – Mateusz Świergiel, Wojciech Antczak, Mateusz Molewski, Gerard Pińczuk, Marcin Łażewski – Marcin Nowicki.

******

Unia Swarzędz po siedmiu kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Liderem pozostaje rewelacyjny zespół LKS-u Gołuchów, który ma na swoim koncie 19 "oczek".

Kolejny mecz Unici rozegrają z Tarnovią.