Manchester City i Arsenal grają dalej. Sensacyjna porażka Tottenhamu z IV-ligowcem! | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 24-09-2019 22:52

Broniący Pucharu Ligi Angielskiej Manchester City pewnie awansował do IV rundy rozgrywek w sezonie 2019-2020. Dalej grają też m.in. Southampton i Arsenal.

City rywalizowali z występującym na co dzień w The Championship Preston Nort End i sprawę awansu rozstrzygnęli w I połowie. Znakomity rajd przeprowadził Raheem Sterling, zwiódł obrońców, położył bramkarza i trafił do siatki w 19. minucie. Na 2:0 podwyższył Gabriel Jesus, który dostał piłkę do Sterlinga. Brazylijczyk mocnym strzałem z kilku metrów w "długi róg" pokonał bramkarza w 35. minucie. Wynik na 3:0 ustalił samobójczym trafieniem Ledson, który w 42. minucie wykonał niefortunny wślizg.

Pep Guardiola dał zagrać m.in. 17-letniemu obrońcy Taylorowi Harwood-Bellisowi (90 minut) oraz 18-letniemu hiszpańskiemu pomocnikowi (wszedł na niespełna pół godziny) Adrianowi Bernabe Garcii.

Awans wywalczył też Arsenal, który 5:0 rozbił II-ligowy Nottingham Forest. Kanonierzy w 31. minucie świetnie zagrali rzut wolny, Chambers wolejem zagrał z prawej strony w pole karne, a Martinelli głową trafił na 1:0. Kolejne gole padły w II połowie. W 71. minucie Rob Holding głową po dośrodkowaniu Nelsona z rzutu rożnego trafił na 2:0, w 78. minucie z drugiej strony z narożnika zagrał Bellerin, piłka zakręciła się w polu karnym, w końcu trafiła do Willocka i było 3:0. Wynik ustalili w 84. minucie Nelson, wbijają piłkę z kilku metrów do bramki oraz w doliczonym czasie gry Martinelli.

Sensacją jest odpadnięcie Tottenham Hotspur. Koguty 3:4 przegrały w rzutach karnych z 4-ligowym Colchester United. Jedenastek nie wykorzystali Eriksen i Lucas Moura!  Drugą wielką niespodzianką jest porażka karnymi drugoligowego Stoke City z IV-ligowym Crawley Town.

90 minut w barwach Southampton zagrał Jan Bednarek, a Święci ograli na wyjeździe 4:0 Portsmouth. Awans wywalczyły też Everton, Leicester City, Watford i Stoke City.

Futbol.pl , źr. foto: Carabao Cup