Piast Gliwice wygrał 5:1... po dogrywce. Arka Gdynia odpadła z "czerwoną latarnią" I ligi

Data dodania: 26-09-2019 21:29
Piast Gliwice wygrał 5:1... po dogrywce. Arka Gdynia odpadła z

Piast Gliwice ograł Unię Skierniewice aż 5:1 w meczu I rundy Pucharu Polski. Efektownie, ale aż cztery gole strzelił w dogrywce, bo po 90 minutach rozstrzygnięcia nie było. Z rywalizacji odpadła Arka Gdynia, zdobywca trofeum z 2019 roku. Dalej gra za to ŁKS Łódź.

Piast w Skierniewicach już w 5. minucie objął prowadzenie i wydawało się, że ekipa Waldemara Fornalika gładko rozprawi się z III-ligowcem. Niestety dla gości nic takiego się nie wydarzyło, a Unia w 63. minucie wyrównała i że nie dała się już zaskoczyć, doszło do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry Piast pokazał już swoją wyższość. Zdobył bramkę na 2:1, a potem wypunktował rywala, który ruszył do ataku. Skończyło się na 5:1.

Dogrywką pachniało też w Opolu w meczu Odry z Arką Gdynia, ale w 8. minucie doliczonego czasu gry gospodarze strzelili gola na 1:0. Szczęśliwym strzelcem okazał się Miłosz Trojak i ostatni zespół I ligi odprawił rywala z 14. miejsca w tabeli Ekstraklasy.