Karol Świderski z dwoma golami i jest liderem klasyfikacji strzelców w Grecji (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 29-09-2019 21:16

Karol Świderski został bohaterem PAOK Saloniki w meczu z AEK Ateny na wyjeździe. W 5. kolejce mistrz po golach Polaka zremisował w stolicy 2:2.

Świderski zaczął spotkanie w pierwszym składzie. Polak w 16. minucie pokonał bramkarza gospodarzy i było 1:0. Już w 25. minucie powinno być 2:0, ale Biseswar trafił z karnego w słupek.

AEK wyrównał w 54. minucie, gdy piłkę do siatki posłał Czyhrynskij. Już 4 minuty później PAOK znowu prowadził po strzale Świderskiego. W 64. minucie Polak opuścił boisko, a PAOK nie utrzymał prowadzenia. W 79. minucie Milos Deletić wyrównał na 2:2 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie.

Świderski ma na koncie po 5 meczach 4 gole i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.