Niekoniecznie z pierwszych stron gazet. Wieliczka B-klasa. Wyjazdowy remis Batorego Wola Batorska (Wideo) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 01-10-2019 16:40

Remisem zakończył się mecz wielickiej b-klasy pomiędzy Tęczą Słomiróg a KS Batory Wola Batorska.

Jak zrelacjonował mi przedstawiciel klubu z Woli Batorskiej: Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Gryfem Wiatowice zawodnicy Batorego liczyli na podtrzymanie zwycięskiej passy.

"Wynik meczu otworzył Bartłomiej Kozłowski strzałem z rzutu wolnego. Stały fragment egzekwowany był z 17-stego metra przed bramką strzeżoną przez Wartaka, a strzał przeleciał idealnie nad murem i znalazł drogę do siatki gości. Zawodnicy Batorego starali się prowadzić grę, jednak wobec głęboko cofniętego zespołu rywali ich zapędy ofensywne kończyły się przeważnie jeszcze przed linią pola karnego. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 1:0 dla gospodarzy.

Od początku drugiej odsłony spotkania Batory starał się konstruować akcje, a Tęcza groźnie kontrowała.

Zmiana dokonana w 60 minucie, kiedy to Rojewski zmienił Kozę ożywiła ofensywne poczynania gości. Przypieczętowaniem była bramka zdobyta właśnie przez Rojewskiego w 70 minucie. Pięć minut później Batory wyszedł na prowadzenie po trafieniu Pawła Lendy.

Kiedy wydawało się, że  Batory wywiezie ze Słomirogu trzy punkty, gospodarze przeprowadzili szybki atak zakończony bramką po rykoszecie zdobytą przez Mateusza Leśniaka."

Tęcza Słomiróg - KS Batory Wola Batorska 2:2 (1:0).

Skład Batorego: Wartak - Chytkowski, Mazur, Łub, Gorycki - Kubicki, Sumara, Lenda, Koza, Maliński - Pawłowski.

Bramki Tęcza: 38' Kozłowski, 85' Leśniak

Bramki Batory: 70' Rojewski, 75' Lenda

******

Po siedmiu rozegranych spotkaniach Batory zajmuje 8 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów. W następnej kolejce zespół z Woli Batorskiej podejmie rezerwy Górnika Wieliczka. Należy dodać, że w Batorym zaszły zmiany personalne w sztabie. Pierwszy trener  został Artur Kędziak, funkcję kierownika będą pełnić Maciej Biernat i Błażej Świerczyński.