Chelsea po pięknym golu Williana ograła Francuzów, Ajax rozbił Valencię, która w kluczowym momencie zmarnowała rzut karny | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 02-10-2019 21:43

Londyńska Chelsea podniosła się po porażce z Valencią u siebie w 1. kolejce Ligi Mistrzów i ograła na wyjeździe Lille OSC. Z kolei wspomniane Nietoperze doznały klęski z Ajaksem!

Chelsea z Dogami prowadziła po kolejnym w tym sezonie golu Tammy'ego Abrahama, który trafił do siatki po raz 8. w 9. meczu. 22-latek w 22. minucie wykorzystał podanie Tomoriego i z zimną krwią pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam. Goście utrzymali prowadzenie tylko 11 minut. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową skierował Osimhen.

Potem długo utrzymywał się remis, ale ostatecznie Chelsea zgarnęła całą pulę. W 78. minucie Callum Hudson-Odoi dośrodkował w pole karne, a Willian prawą nogąhuknął bez przyjęcia, piłka jeszcze lekko odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki!

The Blues wygrali we Francji i wskoczyli na 2. miejsce w tabeli grupy H, bo Valencia doznała klęski 0:3 z Ajaksem. Holendrzy, półfinaliści poprzedniej edycji, wypunktowali gospodarzy na Mestalla, ale wygranej mogłoby nie być, gdyby w 25. minucie Parejo z rzutu karnego wyrównał i odpowiedział na pięknego gola Ziyecha z 8. minuty. Pomocnik Nietoperzy zmarnował jednak jedenastkę, strzelając nad bramką, a 9 minut później Quincy Promes trafił na 2:0. Wynik spotkania ustalił w 67. minucie Van de Beek.

Ajax z 6 punktami i golami 6:0 otwiera tabelę.