Młodzi Polacy rozgromili rywala aż 11:0. 5 goli snajpera i awans do II rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 12-10-2019 18:21

Reprezentacja Polski U-17 zapewniła sobie awans do II rundy eliminacji mistrzostw Europy. Podopieczni Marcina Durny podczas rozgrywanego w Polsce turnieju eliminacyjnego wygrali drugie spotkanie. Po pokonaniu Macedonii Północnej młodzi Biało-Czerwoni rozgromili 11:0 Liechtenstein.

Polacy już w 2. minucie objęli prowadzenie, a gola strzelił Szymon Włodarczyk, który potem jeszcze w 6., 17., 40. i 43. minucie pokonał bramkarza gości. Na drugą połowę snajper już nie wyszedł, a na boisku zastąpił go Dominik Wasilewski, który golami z 56. i 75. minuty ustalił wynik spotkania. Ponadto gole strzelili: Ariel Mosór w 21. minucie, Patryk Kusztal w 28. minucie, Kacper Kozłowski w 33. i 45. minucie.

Polacy są już pewni awansu do II rundy wraz z Belgią, z którą zagrają we wtorek o 15:30 we Włocławku w ostatnim meczu turnieju. Póki co w tabeli górą są Czerwone Diabły, bo ograły 12:0 Liechtenstein i 3:1 Macedonię Północną, a Biało-Czerwoni wygrali odpowiednio 11:0 i 3:2.

Mecze II rundy eliminacji odbędą się w marcu 2020 roku.