Cenna wygrana Danii. Schmeichel bohaterem! | Futbol - Piłka nożna

Cenna wygrana Danii. Schmeichel bohaterem!

Data dodania: 12-10-2019 20:11

Dania pokonała u siebie Szwajcarię 1:0 w meczu 7. kolejki grupy D eliminacji Euro 2020. Dzięki wygranej utrzymała drugie miejsce w tabeli grupy D, jednocześnie zrównując się z liderującą Irlandią.

W spotkaniu stroną dominującą była drużyna gości, która stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Mieli oni jednak pecha, ponieważ jeden z najlepszych występów w kadrze zanotował bramkarz Kasper Schmeichel. Kilkukrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki, popisując się genialną paradą.

Decydująca o losach spotkania okazała się sytuacja z 84. minuty. Wtedy Yussuf Yurary Poulsen wykorzystał sytuację sam na sam po znakomitym prostopadłym zagraniu Christiana Eriksena. Goście mając jeszcze kilka minut, nie zdołali odpowiedzieć na taki obrót zdarzeń.