Rekord Premier League. Southampton rozgromione przez Leicester

Data dodania: 26-10-2019 8:30

Piłkarze Leicester City na otwarcie 10. kolejki ligowej rozgromili na wyjeździe Southampton 9:0.

Tego nie spodziewał się chyba nikt...Mecz na stadionie w Southampton na zawsze zapisze się w historii angielskich rozgrywek. Zespół Leicester wyrównał rekord Premier League, jeśli chodzi o rozmiary zwycięstwa i jednocześnie ustanowił nowy pod względem wysokości wygranej na wyjeździe. Na boisku przeciwnika jeszcze nikt tak wysoko nie zwyciężył w 131-letniej historii najwyższego szczebla rozgrywek w Anglii.

Pierwszą bramkę dla gości zdobył w 10 min. Ben Chilwell. Dwie minuty później czerwoną kartką za faul na Ayoze Perezie ujrzał Ryan Bertrand. Od tego momentu gospodarze kompletnie się pogubili, jeszcze przed przerwą stracili kolejne cztery gole.

W drugiej połowie trwała kanonada "Lisów". Perez skompletował hat-tricka, a w 85. minucie piękne trafienie z rzutu wolnego Jamesa Maddisona dało prowadzenie 8:0. W doliczonym czasie gry, po rzucie karnym, który sprokurował Jan Bednarek, "Lisy" podwyższając na 9:0 stały się rekordzistami Premier League pod względem wysokości zwycięstwa na stadionie rywala.

Leicester City awansowało na pozycję wicelidera. Ich strata do prowadzącego Liverpoolu wynosi pięć punktów.

Southampton - Leicester City 0:9 (0:5)

(cz. k. Ryan Bertrand 12′ – Ben Chilwell 10′, Youri Tielemans 17′, Ayoze Perez 19′, 39′, 57′, Jamie Vardy 45′, 58′, 90+4′ (k.), James Maddison 85′),