Manchester City pewnie wygrywa z Southamptonem w Pucharze Ligi Angielskiej

Data dodania: 29-10-2019 22:16

Manchester City pokonał przed własną publicznością Southampton 3:1 w 1/8 finału Puchar Ligi Angielskiej i awansował do dalszej fazy rozgrywek. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Jan Bednarek.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania od jego początku i kwestią czasu było, objecie przez nich prowadzenia. Lukę w defensywie rywali udało się znaleźć w 20. minucie spotkania. Silva wypatrzył dobrze ustawionego w polu karym Otamendiego, który wykończył dośrodkowanie strzałem głową. Manchester poszedł za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie. Oskrzydlającą akcję wykonał Walker, a idealnie w tempo do płaskiego dogrania wbiegł Aguero wykańczając akcję z bliskiej odległości.

Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmieniał. Swoją grę kontynuowali gospodarze. Przy bramce numer 3 mieli trochę szczęścia, ponieważ źle dograna piłka spadła prosto pod nogi Aguero. Argentyńczyk i takie sytuacje wykorzystuje bez problemu. Goście pokusili się o bramkę honorową. Wykorzystali do tego rzut rożny, który na bramkę po dośrodkowaniu zamienił Stephens.