Geniusz Leo Messi!Hat-trick Argentyńczyka - raz z karnego i dwa razy fantastycznie z wolnych | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 09-11-2019 23:19

FC Barcelona pokonała 4:1 Celtę Vigo w meczu 12. kolejki La Liga. Duma Katalonii wygrała efektownie dzięki Leo Messiemu.

Argentyńczyk popisał się w sobotni wieczór hat-trickiem na Camp Nou. Dwa z trzech goli strzelił z rzutów wolnych. Prowadzenie 1:0 Messi dał jednak strzelając pewnie z rzutu karnego w 23. minucie. Jedenastka została podyktowana za zagranie ręką Aido.

Barcelona nie grała jakoś szałowo i w 42. minucie Celta wyrównała. Olaza świetnie przymierzył z rzutu wolnego i Marc-Andre ter Stegen był bez szans.

Jeszcze przed przerwą Messi zrobił jednak to samo. Uderzył z wolnego i zrobiło się 2:1. W 48. minucie powtórzył swój wyczyn, trafiając z wolnego na 3:1! W 85. minucie wynik na 4:1 ustalił Sergio Busquets.

Barcelona na szczycie tabeli zrównała się punktami z Realem - po 25 oczek w 12 spotkaniach - i jest liderem, bo ma lepszy bilans bramkowy. Z kolei Celta po 5. porażce z rzędu jest dopiero na 18. pozycji.