Brazylijczycy wygrali pierwszy mecz po triumfie w Copa America. Pięknymi golami rozbiła Koreę Płd. (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 19-11-2019 19:35

Reprezentacja Brazylii po pięciu meczach bez wygranej odniosła w końcu pierwsze zwycięstwo. Canarinhos na wygraną czekali od wygranego 3:1 finału Copa America z Peru. W czwartek Brazylijczycy pokonali Koreę Południową.

Ekipa Tite po finale CA zremisowała z Kolumbią, Senegalem i Nigerią, a przegrała z Peru i Argentyną. W Abu Dabi liczyła na przełamanie i zwycięstwo, bo taka seria 5-krotnym mistrzom świata nie przystoi.

I Azjaci, którzy walczyli co prawda bardzo ambitnie i szukali swoich szans, okazali się tym rywalem, który poległ z Brazylią. Już do przerwy było 2:0. W 9. minucie Lucas Paqueta "szczupakiem" wykończył akcję Philippe Coutinho oraz Renana Lodiego na lewym skrzydle. W 36. minucie znowu dał o sobie znać Coutinho. Piłkarz Bayernu Monachium kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Dla Brazylii to pierwsza bramka z rzutu wolnego od... trafienia Neymara w 2014 roku.

Potem Coutinho... strzelił w słupek własnej bramki w zamieszaniu, ale Korea niewiele więcej mogła wskórać, chociaż szarpał Heung-Min Son. Brazylijczycy rządzili na murawie, mając sporą przewagę. Gola po przerwie strzelili jednak tylko jednego. Po 2-minutowej akcji, gdy piłka krążyła jak po sznurku, do siatki trafił Danilo. Dla piłkarza Juventusu to premierowe trafienie w kadrze, a 100. bramka Canarinhos pod wodzą Tite.