Wojciech Szczęsny z genialnymi interwencjami po tym, jak spowodował rzut karny! Juventus poległ w Rzymie (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 07-12-2019 23:00

Wojciech Szczęsny sprokurował rzut karny, ale potem efektownie obronił nie tylko jedenastkę, ale też dobitkę w wykonaniu Ciro Immobile. Nic to jednak nie zmieniło i Juventus przegrał w Rzymie z Lazio!

Mistrzowie Włoch mieli okazję wrócić na szczyt tabeli Serie A po tym, jak Inter tylko zremisował 0:0 z AS Roma. Warunek był jeden - zwycięstwo z Lazio.

Ekipa Maurizio Sarriego swój plan zaczęła realizować w 25. minucie, gdy Bentancur zagrał tak, że Ronaldo pozostało z kilku metrów wpakować piłkę do pustej bramki. Juventus prowadził i kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. W doliczonym czasie gry I połowy Luiz Felipe głową pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Drugim przełomowym momentem była kontra Lazio z 69. minuty przerwana faulem przez Juana Cuadrado. Kolumbijczyk po analizie VAR wyleciał z boiska. Osłabiony Juventus 5 minut później stracił gola po strzale Milinkovicia-Savicia. W 79. minucie atakujący Juventus nadział się na kontrę i Szczęsny sfaulował Correę. Do karnego podszedł Immobile i nie pokonał Polaka ani z 11 metrów, ani z dobitki. Szczęsny ostatecznie i tak wyjął jednak piłkę z siatki po raz trzeci. W 95. minucie na raty po kontrze pokonał go Caicedo.

W tabeli Juventus ma 36 punktów w 15 meczach i traci 2 oczka do liderującego Interu. Lazio z 33 punktami jest na 3. lokacie.