Pogoń pokonała Piasta i wskoczyła na fotel lidera | Futbol - Piłka nożna

Pogoń pokonała Piasta i wskoczyła na fotel lidera

Data dodania: 08-12-2019 16:49

W drugim niedzielnym meczu 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Piasta Gliwice 1:0 (1:0).

Już w 8. minucie bramkę na 1:0 dla "Portowców" zdobył David Stec po asyście Adama Buksy. Wszystko zaczęło się od dogrania z rzutu wolnego z okolic własnego pola karnego, piłkę głową zgrał Buksa, a Stec w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans Františkowi Plachowi.

Po bramce gospodarze kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele. Później mecz się zwolnił i było dużo gry w środku pola.

W ekipie mistrza Polski tuż po przerwie doskonałą szansę miał Piotr Parzyszek. 26-latek mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, ale piłka mu odskoczyła.

W drużynie ze Szczecina szanse na podwyższenie rezultatu mieli m.in. Adam Buksa, Sebastian Kowalczyk czy też Srđan Spiridonović, ale Plach nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie to podopieczni Kosty Runjaicia zainkasowali trzy punkty i wskoczyli na fotel lidera.

POGOŃ SZCZECIN - PIAST GLIWICE 1:0

Bramki: David Stec 8

Pogoń: 1. Dante Stipica - 2. Jakub Bartkowski, 13. Kóstas Triantafyllópoulos, 55. Igor Łasicki, 15. Hubert Matynia - 22. David Stec (81, 16. Santeri Hostikka), 8. Damian Dąbrowski, 17. Zvonimir Kožulj (86, 9. Adam Frączczak), 27. Sebastian Kowalczyk, 10. Srđan Spiridonović (90, 7. Michális Maniás) - 18. Adam Buksa.

Piast: 26. František Plach - 28. Bartosz Rymaniak, 88. Uroš Korun, 34. Piotr Malarczyk, 2. Mikkel Kirkeskov - 20. Martin Konczkowski (60, 89. Patryk Tuszyński), 6. Tom Hateley, 18. Patryk Sokołowski, 11. Jorge Félix, 19. Sebastian Milewski (70, 71, Dominik Steczyk) - 9. Piotr Parzyszek (70, 21. Gerard Badía).

Żółte kartki: Triantafyllópoulos - Milewski, Malarczyk.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce).