Szesnaste zwycięstwo Liverpoolu FC w tym sezonie Premier League. Podopieczni Juergena Kloppa pokonali na Anfield Watford FC | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 14-12-2019 15:04

Liverpool FC pokonał na Anfield 2:0 (1:0) Watford FC w pierwszym sobotnim meczu 17. kolejki angielskiej Premier League.

W pierwszej połowie było 1:0 dla gospodarzy. Na listę strzelców w 38. minucie wpisał się Mohamed Salah po asyście Sadio Mane. "The Reds" wyszli z kontrą, piłkę miał Mane i dograł z lewej strony do Salaha, a ten minął obrońcę i pięknym uderzeniem z pola karnego przelobował Bena Fostera. Drużyna gości miała dwie znakomite szanse na zdobycie bramki, ale obie zostały zmarnowane.

W drugiej części gry zawodnicy "The Reds" przeważali, jednak nie potrafili pokonać bramkarza rywali. Dopiero w końcówce meczu, dokładnie w 90. minucie drugie trafienie zaliczył Salah. Mane dogrywał w polu karnym do Divocka Origiego, ten jednak źle trafił w piłkę i wpadła ona pod nogi Salaha. Pochodzący z Egiptu napastnik z bliskiej odległości drugi raz pokonał Fostera.

Ostatecznie ekipa z Merseyside zainkasowała trzy punkty. Warto dodać, że było to już szesnaste zwycięstwo drużyny Juergena Kloppa w tym sezonie Premier League. Liverpool znajduje się na pierwszym miejscu w tabeli i ma swoim dorobku aż 49 punktów.