Efektowne zwycięstwo Borussii Dortmund. Podopieczni Luciena Favre'a pokonali wysoko Mainz 05 | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 14-12-2019 17:45

W 15. kolejce niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund wygrała na wyjeździe z 4:0 (1:0) z Mainz 05.

W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka. Na listę strzelców wpisał się Marco Reus. Doświadczony Niemiec mocnym uderzeniem z kilkunastu metrów nie dał żadnych szans bramkarzowi rywali.

Następnie w 66. minucie bramkę strzelił Jadon Sancho, a asystował mu Dan-Axel Zagadou. Chwilę później bramkarz Mainz 05 musiał kolejny raz wyciągać piłkę z siatki, ponieważ bramkę zdobył Thorgan Hazard.

Pod koniec meczu wynik podwyższył jeszcze Nico Schulz.

Warto dodać, że cały mecz na ławce rezerwowych spędził Łukasz Piszczek.