Ogromne emocje w derbach Londynu. Arsenal nie złożył broni, fatalny błąd Kante i ciosy... prawych obrońców

Data dodania: 21-01-2020 23:09

Grający przez ponad godzinę w osłabieniu Arsenal dwukrotnie przegrywał z Chelsea na Stamford Brige i nie dał się pokonać.

Arsenal najpierw przegrywał od 28. minuty. Chwilę wcześniej fatalny błąd popełnił Skhodran Mustafi i sytuację faulem na Tammym Abrahamie w polu karnym musiał ratować David Luiz. Brazylijczyk wyleciał z boiska, a Chelsea dostała rzut karny! Szansy nie zmarnował Jorginho i wydawało się, że The Blues w kolejnych minutach wykorzystają wielką szansę do wygrania derbowego starcia.

Do przerwy było jednak tylko 1:0, a w 63. minucie Martinelli z podania rehabilitującego się niejako Mustafiego. Arsenal wyszedł z kontrą po rzucie rożnym, a młody Kanonier popędził na bramkę i strzelił gola także dzięki temu, że poślizgnął się zabezpieczający tyły N'Golo Kante.

Chelsea na prowadzenie wróciła w 84. minucie. Gospodarze rozegrali rzut rożny, a Cesare Azpilicieta trafił z bliska na 2:1. Tego Chelsea nie mogła już przepuścić? A jednak. W 87. minucie Belllerin przymierzył z linii pola karnego, trafiając na 2:2!

W tabeli Premier Leaugue Chelsea ma w 24 meczach 40 punktów i jest na 4. pozycji. Arsenal zajmuje 10. lokatę z 10 punktami mniej.