Znakomity mecz Mateusza Wieteski. Obrońca "Wojskowych" trzy razy wpisał się na listę strzelców!

Data dodania: 22-01-2020 12:07
Znakomity mecz Mateusza Wieteski. Obrońca

W pierwszym meczu sparingowym na obozie w Turcji Legia Warszawa pokonała węgierskie Nyíregyháza Spartacus FC 3:1 (2:1). Trzy bramki dla klubu ze stolicy strzelił Mateusz Wieteska!

"Wojskowi" wyszli na prowadzenie już w 16. minucie. Mateusz Wieteska wykorzystał błąd obrońców rywali i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Później podopieczni Aleksandara Vukovicia stracili bramkę. W 32. minucie do wyrówania doprowadził Ferenc Fodor. Kapitan rywali dostał piłkę ze skrzydła i tylko dopełnił formalności.

Za chwilę, dokładnie w 36. minucie zespół wicemistrza Polski odpowiedział. Na listę strzelców drugi raz wpisał się Wieteska. 22-latek po dobrym dośrodkowaniu strzałem głową nie dał żadnych szans golkiperowi Spartacusa. W drugiej połowie "Wietes" skompletował hat-tricka. W 73. minucie przed końcem spotkania płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali.

Legia Warszawa 3-1 Nyíregyháza Spartacus FC

Bramki: Mateusz Wieteska 16, 36, 73 (k) - Ferenc Fodor 32

Legia Warszawa: 33. Radosław Cierzniak (46, 35. Cezary Miszta) - 41. Paweł Stolarski, 44. William Rémy, 4. Mateusz Wieteska, 16. Luís Rocha - 17. Mateusz Cholewiak (46, 34. Iñaki Astiz), 26. Cafú, 77. Mateusz Praszelik, 60. Piotr Pyrdoł (63, 62. Nikodem Niski), 61. Radosław Cielemęcki - 30. Kacper Kostorz.

Nyíregyháza Spartacus FC: (I połowa) 13. Balázs Ásványi - 14. Zoltán Matyi, 5. Ferenc Fodor, 21. Előd Végső, 34. Ádám Csilus, 8. Zsolt Patvaros, 4. Bence Ötvös, 19. Dávid Forgács, 10. Bálint Kártik, 18. Norbert Kovács, 48. Marcell Hornyák. (II połowa) 1. Máté Nagy - 29. Gábor Magyar, 23. Attila Talabér, 6. Danilo Pejović, 3. Ákos Bálint (71, 77. Ádám Tóth), 32. Tamás Szekszárdi, 8. Máté Papp, 17. Dávid Strarosta, 9. Márk Szokolai, 22. Ołeksij-Pawło Szwediuk, 7. Balázs Boda.

Żółte kartki: Cafú, Cierzniak, Praszelik - Hornyák.