Jakub Czerwiński z Piasta Gliwice: "Tęskniłem za tym wszystkim"
Dodał: Konrad Konieczny
Data dodania: 10-02-2020 16:28

W niedzielnym meczu 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Zagłębie Lubin 2:0 (1:0). Jedną z bramek dla "Piastunek" strzelił Jakub Czerwiński. Obrońca wrócił do gry po kontuzji kolana. Ostatni raz na murawie kibice mogli go oglądać w 4. kolejce z ŁKS-em Łódź (1:0).
W starciu z "Miedziowimi" obrońca wpisał się na listę strzelców w 78. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tylko dopełnił formalności. Wcześniej gola z rzutu karnego zdobył Jorge Felix.
- Z ręką na sercu muszę przyznać, że przed meczem czułem się trochę, jakbym debiutował w ekstraklasie. Samo myślenie przed meczem o tym jak długo pauzowałem... Szczerze mówiąc: tęskniłem za tym wszystkim. Liczy się wygrana, a nie to, kto trafia do bramki. Ja będę starał się dalej robić to, co potrafię najlepiej. Cieszy mnie bardzo, że w meczu z Zagłębiem Lubin nie straciliśmy gola. Wierzę, że to nas podbuduje przed bardzo ważnym kolejnym piątkowym meczem w Gdańsku - przyznał doświadczony obrońca.
Podopieczni Waldemara Fornalika znajdują się aktualnie na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 34 punktów na koncie.
Źródło: Gazeta Wyborcza