Co za mecz Roberta Lewandowskiego! Został koszmarem Chelsea na lata! | Futbol - Piłka nożna

Co za mecz Roberta Lewandowskiego! Został koszmarem Chelsea na lata!

Data dodania: 25-02-2020 22:53

Robert Lewandowski będzie śnił się po nocach obrońcom Chelsea i kibicom jako koszmar. Polak rozegrał bardzo dobry mecz na Stamford Bridge w 1/8 finału Ligi Mistrzów i mocno przyczynił się do wygranej Bayernu Monachium. Zanotował dwie asysty i strzelił gola, a do tego piłkarz gospodarzy wyleciał z boiska za faul na Polaku!

Lewy od pierwszego gwizdka był widoczny i nękał defensywę Chelsea. Przed pierwszą szansą stanął w 15. minucie, ale tym razem przegrał pojedynek z Willym Caballero, który świetnie zachował się w bramce. 10 minut później Polak ruszył do piłki w polu karnym i był bliski przerzucenia jej lekkim muśnięciem nad bramkarzem, ale ostatecznie futbolówka wpadła w rękawice Caballero. W 27. minucie golkiper Chelsea znowu był szybszy i to on przejął prostopadle zagraną piłkę.

Gospodarze odpowiedzieli dzięki... błędowi Manuela Neuera. Ten zagrał do jednego z rywali, wybijając piłkę, a Mount zagrał szybko wzdłuż linii bramkowej. Nikogo jednak nie było, by trafić do siatki. Odpowiedź Bayernu była natychmiastowa - Thomas Mueller uderzył tyłem głowy i piłka zatrzymała się na poprzeczce. Jeszcze przed przerwą strzał Marcosa zatrzymał Neuer i nadal było 0:0.

Po przerwie lepiej zaczęła Chelsea i Neuer musiał się wykazać, gry w 47. minucie wybronił strzał Mounta i dobitkę Barkley'a. The Blues nie udało się objąć prowadzenia i to się zemściło podwójnie! W 51. minucie Lewandowski dostał piłkę do Gnabry'ego, a po chwili odegrał do niego na środek pola karnego i Caballero skapitulował. Chelsea nie otrząsnęła się z bramki, a już przegrywała 0:2. Lewandowski powalczył o górną piłkę po zagraniu Neuera, podał do Gnabry'ego, dostał futbolówkę z powrotem, a potem podaniem wpuścił kolegę w pole karne i współpraca tego duetu przyniosła bramkę na 2:0!

Bayern rozstrzygnąć losy dwumeczu mógł w 59. minucie. Gnabry uderzył z powietrza i zapachniało hat-trickiem, ale piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Trzeci gol jednak w końcu padł. W 76. minucie Bayern rozegrał akcję od tyłu, Davies pognał skrzydłem, samotnie wbiegł w pole karne i w nim zagrał przed bramkę do Lewandowskiego, który z bliska trafił do siatki, zdobywając swoją 11. bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców - o gola wyprzedza Erlinga Haalanda.

Bayern już gola na 4:0 nie strzelił, chociaż w końcówce grał w przewadze jednego zawodnika - w 82. minucie po analizie VAR sędzia wyrzucił Marcosa za uderzenie Lewandowskiego. Najlepszą okazję goście mieli w 90. minucie, gdy Leon Goretzka uderzył głową, a piłka na linii bramkowej odbiła się od.... Lewandowskiego i nie wpadła do siatki!

Bayern wygrał na Stamford Bridge 3:0 i wydaje się, że rewanż 18 marca w Monachium jest formalnością. Frank Lampard nie jest w stanie wymyślić nic, by zatrzymać bawarską maszynę nakręcaną przez Lewandowskiego.