Hat-trick napastnika dał wygraną Manchester United! Nietypowe ruch Ole Gunnara Solskjaera. To będzie zapamiętane na długo!

Data dodania: 24-06-2020 21:02

Manchester United nadal jest na miejscu premiowanym awansem do Ligi Europy i walczy o to, by jednak przegonić Chelsea i załapać się do Ligi Mistrzów. W środę Czerwone Diabły ograły Sheffield United po hat-tricku Anthony'ego Martiala. Trener Ole Gunnar Solskjaer trochę nietypowo zapisał się w historii Premier League.

United poradzili sobie z sąsiadem - przed tym meczem - w tabeli dość gładko. Obie ekipy przed pierwszym gwizdkiem dzieliły tylko 2 punkty na korzyść Czerwonych Diabłów i nic nie zapowiadało, że gospodarze wygrają tak wysoko.

Już do przerwy było jednak na Old Trafford 2:0, a w 7. i 44. minucie nogę idealnie dokładał Anthony Martial. Po zmianie stron Francuz jeszcze raz błysnął, gdy przerzucił piłkę nad bramkarzem po kapitalnym podaniu - druga asysta - Rashforda.

W 80. minucie, przy wyniku 3:0, trener Ole Gunnar Solskjaer skorzystał z przysługującego mu prawa i dokonał... pięciu zmian w jednym momencie. Tyle roszad, a nie zwyczajowo trzy, było możliwych, bowiem w Premier League dopuszczono do większej ilości zmian w trakcie spotkania ze względu na zdrowie piłkarzy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

W tabeli Premier League Manchester United ma 49 punktów po 31 meczach i jest na 5. lokacie. Tyle samo oczek ma 6. Wolverhampton Wanderers, a o 4 mniej Tottenham. Sheffield United z 44 punktami jest na 8. lokacie.