Lewandowski z dubletem w Pucharze Niemiec! Bayern z kolejnym trofeum

Data dodania: 04-07-2020 21:54

Robert Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w meczu finałowym Pucharu Niemiec. W Berlinie Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen aż 4:2!

Już do przerwy Bayern prowadził 2:0, a gole strzelili David Alaba w 16. minucie oraz Serge Gnabry w 24. minucie.

Lewandowski w 59. minucie podwyższył prowadzenie Bayernu na 3:0 i praktycznie przesądził o triumfie monachijskiego zespołu, chociaż w 63. minucie Bender zdobył jeszcze bramkę na 1:3. W samej końcówce Bayern zadał czwarty cios. Perisić ruszył z kontrą i w polu karnym dograł do Lewandowskiego, a ten podcinką posłał piłkę do siatki. Było 4:1, a w 94. minucie Havertz z rzutu karnego zmniejszył rozmiary porażki Aptekarzy.

Dla Bayernu to 20. Puchar Niemiec w historii.