FC Barcelona walczy o mistrzostwo Hiszpanii. Kapitalne gole Griezmanna i Suareza (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 05-07-2020 23:59

W 34. kolejce hiszpańskiej La Liga FC Barcelona pokonała na wyjeździe 4:1 (3:1) Villarreal CF! "Blaugrana" znajduje się na 2. pozycji w tabeli z dorobkiem 73 punktów, a liderujący Real Madryt ma 77 oczek.

Pierwszy gol padł już w 3. minucie spotkania. Jorgi Alba wbiegł w pole karne z lewej strony boiska i skierował piłkę do Antoine'a Griezmanna, ale uprzedził go środkowy obrońca "Żółtej łodzi podwodnej" Pau Torres i wpakował piłkę do własnej bramki... Na początku wydawało się, że gola piętą zdobył Griezmann, ale ostatecznie była to bramka samobójcza.

W 14. minucie do wyrównania doprowadził Gerard Moreno. Najpierw na strzał zdecydował się doświadczony Santi Cazorla, ale Marc-Andre ter Stegen odbił piłkę. Dobitki Moreno niemiecki bramkarz nie dał rady już wybronić.

W 20. minucie FCB odpowiedziała. Na listę strzelców wpisał się Urugwajczyk Luis Suarez po asyście Leo Messiego. Argentyńczyk odebrał piłkę w środku pola, a później dostarczył ją do swojego partnera, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi gospodarzy.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Griezmann, który popisał się kapitalnym lobem po podaniu Messiego.

W 87. minucie spotkania rywali dobił Ansu Fati, który pojawił się na boisku w 72. minucie. Utalentowany pomocnik dostał piłkę z lewej strony, pobiegł w pole karne i uderzył w krótki róg.

Wcześniej na listę strzelców mógł wpisać się również Leo Messi. W 69. minucie Arturo Vidal doskonale dograł do Sergiego Roberto, a ten następnie oddał piłkę Messiemu. 33-latek umieścił piłkę w siatce, ale gol ostatecznie nie został uznany. Sędzia Carlos del Cerro zdecydował się sprawdzić VAR i okazało się, że na pozycji spalonej znajdował się Vidal.