Salah nie poddaje się w gonitwie za Vardym i Aubameyangiem. Wysoka wygrana Manchesteru City | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 08-07-2020 23:18

Mohamed Salah nie składa broni w walce o koronę króla strzelców Premier League. Egipcjanin z Liverpool FC strzelił w środę dwa gole w meczu z Brughton & Hove Albion, a mistrzowie Anglii wygrali 3:1. Jeszcze efektowniejsze zwycięstwo odniósł Manchester City.

The Reds z Liverpoolu kapitalnie zaczęli mecz na Amex Stadium w Brighton. W 6. minucie gospodarze fatalnie wyprowadzali piłkę. Bramkarz Ryan zagrał do Mac Allistera, a ten stracił futbolówkę na rzecz Keity, który szybko dograł do Salaha i było 1:0! Już kilkadziesiąt sekund później Salah przed polem karnym wystawił piłkę Hendersenowi i w 8. minucie zrobiło się 2:0!

Liverpool przeważał, ale na przerwę zszedł z jedną bramką przewagi. W 45. minucie z bliska trafił Trossard i dał gospodarzom nadzieję. Po zmianie stron wynik nie zmienił się do początku ostatniego kwadransa. W 76. minucie po zagraniu Robertsona z rzutu rożnego Mo Salah zdobył 19. bramkę w sezonie. Więcej od niego mają tylko Jamie Vardy z Leicester City - 22 i Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu - 20.

Z kolei Manchester City łatwo rozprawił się u siebie z Newcastle United. Po 10 minutach było 1:0 po bramce gabriela Jesusa, a w 21. minucie Riyad Mahrez trafił na 2:0. Kolejne gole padły po przerwie - w 58. minucie Federico Fernandez strzelił gola samobójczego, w 65. minucie David Silva podwyższył na 4:0, a wynik ustalił na 5:0 w doliczonym czasie gry Raheem Sterling.

Na 4 kolejki przed końcem sezonu Liverpool FC ma 92 punkty i postara się na pewno osiągnąć granicę 100 oczek. Manchester City wyprzedza z kolei o 9 punktów Chelsea i wydaje się, że nie da sobie odebrać wicemistrzostwa.