Ansu Fati wszedł i zaraz wyleciał z boiska. Siły szybko się jednak wyrównały, a Suarez dał FC Barcelona skromne zwycięstwo w derbach (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 09-07-2020 0:35

1:0 wygrała FC Barcelona derby stolicy Katalonii z Espanyolem. Wydarzeniem spotkania był jednak "występ" Ansu Fatiego. 17-latek w ekspresowym tempie wyleciał z boiska.

Do przerwy na Nou Camp gole nie padły. Na II połowę trener Quique Setien desygnował więc 17-letniego Ansu Fatiego. Zmiennik Nelsona Semedo miał rozruszać ofensywę gospodarzy, ale na boisku wytrzymał tylko 3 minuty. Ostatecznie w 50. minucie wyleciał z murawy po takim zagraniu:

3 minuty później, w 53. minucie, jego los podzielił Pol Lozano z Espanyolu i siły się wyrównały.

A tak zwycięskiego gola dla Barcelony strzelił Luis Suarez. Urugwajczyk trafił w 56. minucie.

Barcelona wygrała 1:0 i w tabeli na 3 mecze przed końcem ma punkt straty do Realu, ale Królewscy swój mecz w ramach 35. kolejki z Alaves u siebie zagrają dopiero w piątek.