I jeszcze jeden i jeszcze raz! Górnik ZABAWIŁ się z Rakowem! Dublet Angulo | Futbol - Piłka nożna

I jeszcze jeden i jeszcze raz! Górnik ZABAWIŁ się z Rakowem! Dublet Angulo

Data dodania: 10-07-2020 22:35

W ostatnim piątkowym spotkaniu 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze rozgromił u siebie 4:1 (1:1) Raków Częstochowa! Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Marcina Brosza wyprzedzili swoich rywali w tabeli i wskoczyli na 1. miejsce w grupie spadkowej!

Karny na samym początku

Już w 4. minucie spotkania Raków Częstochowa wyszedł na prowadzenie! Fran Tudor oddał strzał w polu karnym, ale został zablokowany. Piłkarze gości naciskali na sędziego Łukasza Szczecha, ponieważ podejrzewali, że Przemysław Wiśniewski zablokował uderzenie ręką. Po sprawdzeniu VAR-u okazało się, że mieli rację i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Petr Schwarz i pewnym strzałem pokonał Martina Chudy'ego.

Dublet Igora Angulo!

Podopieczni Marcina Brosza doprowadzili do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Po błędzie Kamila Piątkowskiego piłkę przejął Jesus Jimenez, który podał ją do Igora Angulo, a ten płaskim strzałem nie dał żadnych szans Michałowi Gliwie.

Doświadczony Hiszpan kolejnego gola strzelił w 72. minucie. 36-latek jest pierwszym obcokrajowcem z serią trzech sezonów z co najmniej 15 bramkami na koncie! W tym sezonie ma już 16 goli w Ekstraklasie.

Piotr Krawczyk też zaznaczył swoją obecność!

25-latek na listę strzelców wpisał się w 60. minucie. Gliwa po strzale Angulo odbił piłkę i przejął ją Krawczyk, który następnie strzałem z bliskiej odległości tylko dopełnił formalności.

Jimenez dobił rywali!

W 86. minucie czwartego gola dla "Górników" zdobył Jimenez. Akcję zaczął Krawczyk, który skierował piłkę do Angulo. Doświadczony napastnik dograł ją do urodzonego w Leganes pomocnika, a ten okiwał jeszcze dwóch defensorów drużyny przeciwnej i pokonał bramkarza Rakowa.

Górnik Zabrze 4-1 Raków Częstochowa

Bramki: Igor Angulo 20, 71, Jarosław Jach 60 (s), Jesús Jiménez 86 - Petr Schwarz 4 (k)

Górnik: 84. Martin Chudý - 28. Stávros Vassilantonópoulos, 2. Przemysław Wiśniewski, 5. Paweł Bochniewicz, 64. Erik Janža - 33. Erik Jirka (90, 45. Adam Ryczkowski), 15. Roman Procházka (79, 20. Daniel Ściślak), 8. Alasana Manneh, 11. Giórgos Giakoumákis (46, 21. Piotr Krawczyk), 9. Jesús Jiménez - 17. Igor Angulo.

Raków: 1. Michał Gliwa - 7. Fran Tudor, 4. Kamil Piątkowski, 2. Tomáš Petrášek, 33. Jarosław Jach, 23. Patryk Kun (66, 27. Daniel Bartl) - 18. Rusłan Babenko (72, 16. Ben Lederman), 10. Igor Sapała, 17. Petr Schwarz - 91. Felicio Brown Forbes, 9. Sebastian Musiolik.

Żółte kartki: Wiśniewski, Jirka, Procházka.

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 3869.