Bomba Lacazette'a to za mało, skoro potem robisz TAKI błąd! Arsenal przegrał z Tottenhamem i ciężko będzie o przepustkę do pucharów (VIDEO) | Futbol - Piłka nożna

Data dodania: 12-07-2020 19:57

Na nic zdał się piękny gol Alexandre'a Lacazette'a. Arsenal przegrał derbowe starcie z Totteham Hotspur i szanse Kanonierów na udział w nadchodzącej edycji europejskich pucharów.

Lacazette w 16. minucie spotkania kropnął z taką siłą, że Hugo Lloris rzucił się co prawda w stronę piłki, ale szans na skuteczną interwencję nie miał.

Tottenham wyrównał już 3 minuty później, bo fatalnie zachował się Sead Kolasinac, który zagrał prosto pod nogi... Heung-Min Sona, który ruszył na bramkę i chociaż przeszkadzał mu jeszcze David Luiz, to Koreańczyk podcinka pokonał Martineza.

Son miał też udział przy ostatniej bramce w meczu, na 2:1 dla Tottenhamu. W 81. minucie dośrodkował z rzutu rożnego, a Toby Alderweireld głową posłał piłkę do siatki!

Dzięki tej wygranej Tottenham awansował na 8. miejsce, spychając na 9. lokatę Arsenal. Spurs są o 2 oczka za 7. Sheffield United, który zajmuje ostatnie premiowane awansem do europejskich pucharów miejsce. Arsenal jest na 3 kolejki przed końcem 4 oczka na minusie...