Van der Hart po operacji. Czeka go dluga przerwa w grze
Dodał: Futbol.pl
Data dodania: 28-07-2020 11:05

Mickey Van der Hart, który doznał poważnej kontuzji w serii rzutów karnych w meczu półfinałowym Pucharu Polski z Lechią Gdańsk, jest już po operacji. Wiadomo mniej więcej jak długo będzie musiał pauzować bramkarz Lecha Poznań.
Van der Hart przeszedł zabieg we wtorek w Holandii. - Wszystko się udało. Teraz czeka żmudna rehabilitacja - mówi szef sztabu medycznego Lecha, Krzysztof Pawlaczyk.
Początkowo była nadzieja, że obędzie się bez operacji, ale ocena stanu kontuzjowanego barku po kilkunastu dniach od urazu pokazała, że zabieg jest niezbędny. - - Wskazanie profesora Lubiatowskiego było takie, że jednak prawdopodobnie trzeba będzie przeprowadzić operację. Nie przesądzaliśmy tego od początku, bo są sytuacje, w których leczenie zachowawcze pomaga. Od początku mówiliśmy także, że skorzystamy również z konsultacji zagranicznych. Po nich już byliśmy stuprocentowo pewni, że potrzebny jest zabieg, który odbył się we wtorek w Holandii - dodał profesor Pawlaczyk.
Wstępnie szacuje się, że po operacji czeka Van der Harta około pięciu miesięcy rehabilitacji i walki o powrót na boisko.
W tej sytuacji praktycznie przesądzone jest, że sezon 2020-2021 w bramce Lecha rozpocznie Filip Bednarek, z którym Kolejorz podpisał umowę kilka tygodni temu.
Futbol.pl