Romelu Lukaku przestawił dwa razy obrońcę i Inter zdobył 2 bramki. Włosi ograli Bayer w Niemczech i są w półfinale Ligi Europy

Data dodania: 10-08-2020 23:09

Bayer Leverkusen nie dał rady zatrzymać  marszu Interu Mediolan po trofeum Ligi Europy. Aptekarze przegrali z Włochami 1:2 i odpadli z Europa League w 1/4 finału.

Z powodu pandemii koronawirusa i niedokończenia w normalnym trybie rozgrywek w europejskich pucharach UEFA postanowiła, że rozstrzygnięcia w sezonie 2019-2020 zapadały będą w jednym meczu między zainteresowanymi klubami i od 1/4 finału spotkania będą rozgrywane na neutralnym terenie. Liga Mistrzów finiszuje w Portugalii, a Liga Europy w Niemczech.

W  ćwierćfinale LE znalazł się jeden przedstawiciel Bundesligi. Bayer miał malutki atut w postaci gry w swoim kraju, w oddalonym od swojej siedziby o godzinę drogi Duesseldorfie. Ten handicap okazał się jednak niewystarczający.

To Inter awansował do półfinału i zagra w nim 16 sierpnia ze zwycięzcą z pary Szachtar Donieck - FC Basel. Włosi już w 15. minucie po akcji Lukaku i strzale Barelli sprzed pola karnego objęli prowadzenie. 6 minut później znowu Lukaku dostał podanie w pole karne, mając obrońcę tuż za plecami. I znowu się uwolnił od Edmonda Tapsoby, łatwo go przestawiając, a jego strzał nie został zablokowany i nie potrzebował już dobitki. Piłka wpadła do siatki na 2:0.

Bayer po ładnej akcji rozegranej przez Kaia Havertza i Kevina Vollanda złapał kontakt już w 24. minucie, gdy ten pierwszy trafił do siatki, ale na więcej Aptekarzy stać nie było. Przegrali 1:2 i pożegnali się z Ligą Europy.