Walec z Doniecka jedzie do finału. Co na to Inter? Sevilla na drodze Manchesteru United

Data dodania: 11-08-2020 23:12

Szachtar Donieck w 1/8 finału Ligi Europy zmiótł VfL Wolfsburg, a w ćwierćfinale rozjechał FC Basel. Ukraińcy w półfinale powalczą z Interem Mediolan. O finał zagra też Sevilla FC, którą czeka bój z Manchesterem United, czyli kolejnym angielskim zespołem na jej drodze.

Szachtar "spadł" do Ligi Europy z Ligi Mistrzów i się bawi. W 1/16 finału ograł 2:1 i 3:0 Malmoe FF, a potem tak samo pokonał Wolfsburg. Z FC Basel w ćwierćfinale zagrał juz tylko jeden mecz - z powodu pandemii koronawirusa na neutralnym terenie w Niemczech - i też się zabawił z rywalem.

Ukraińcy pokonali Szwajcarów aż 4:1, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Wcześniej to ekipa Luis Castro cieszyła się z bramek. Już w 2. minucie Marlos zagrał z rzutu rożnego, fatalnie do piłki wyszedł bramkarz FC Basel Djordje Nikolic, a Junior Moraes trafił głową do siatki. 20 minut później Marlos miał już dwie asysty na koncie. Dograł na linię pola karnego, a Taison uderzył. Piłka odbiła się jeszcze od kolana Freia i wpadła do siatki.

Kolejne gole padły już w II połowie W 75. minucie po faulu na Taisonie rzut karny wykorzystał pewnie Alan Patrick, a w 88. minucie Tete podał do Dodo i było 4:0. 4 gole, 4 Brazylijczyków, chociaż Junior Moraes ma już ukraiński paszport i gra dla reprezentacji swojej drugiej ojczyzny.

W doliczonym czasie gry honorowego gola dla Basel strzelił z bliska do pustej bramki Ricky Van Wolfswinkel.

***

W drugim meczu Wolverhampton Wanderers walczył z Sevilla FC i tutaj padł tylko jeden gol. Powinien już w 13. minucie, ale as Wilków, Raul Jimenez, zmarnował rzut karny. Uderzenie Meksykanina w świetnym stylu zatrzymał Bono.

Jimenez zawiódł, bohaterem został Bono, ale nie tylko on. Awans Sevilli do finału dał bowiem Lucas Ocampos. Argentyński pomocnik w 88. minucie wykorzystał centrę Evera Banegi i głową trafił do siatki.

Hiszpanie, którzy po drodze ogrywali już APOEL Nikozja, Karabach Agdam, F91 Dudelange, CFR Cluj i AS Roma oraz Wolverhampton, teraz o finał powalczą z Manchesterem United.

Ten mecz półfinałowy zaplanowano na 16 sierpnia. Z kolei Inter zagra z Szachtarem dzień później. Finał 21 sierpnia w Kolonii.