Piast Gliwice w III rundzie el. Ligi Europy. Dwa razy tracił prowadzenie, ale to on zadał decydujący cios!

Data dodania: 17-09-2020 22:04

Piast Gliwice z problemami, ale jednak dołączył do Legii Warszawa i Lecha Poznań w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Ekipa Waldemara Fornalika dwa razy traciła prowadzenie w starciu z austriackim TSV Hartberg, ale ostatecznie awansowała.

Legia dostała się do III rundy LE, bo odpadła w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Lech pokonał w środę Hammarby ze Szwecji i też znalazł się w przedostatnim etapie kwalifikacji Europa League. Kibice w Polsce liczyli jeszcze na Piasta i po trudnym boju, ale ekipa z Gliwic zrealizowała te oczekiwania.

Piast wygrał z TSV Hartberg 3:2. Gospodarze dobrze zaczęli spotkanie, bo już w 10. minucie Vida zagrał do świetnie wychodzącego po skrzydle Konczkowskiego, ten zbiegł w pole karne, minął obrońcę i strzelił na 1:0.

Gospodarze mieli wszystko pod kontrolą, ale w 33. minucie pozwolili gościom wyrównać. Tomas Huk źle wybił piłkę, przed polem karnym przejął ją Tobias Kainz i wyrównał.

Po przerwie Piast wrócił na prowadzenie. W 62. minucie rywale zablokowali podanie Patryka Sokołowskiego, ale po tym, jak piłka wróciła pod jego nogi, pomocnik uderzył i futbolówka od słupka wpadła do siatki.

Na kwadrans przed końcem Piast znowu stracił prowadzenie. Lukas Ried dostał długie podanie w pole karne, opanował piłkę i mimo interwencji Jakuba Czerwińskiego udało mu się z ostrego kąta pokonać Frantiska Placha.

Juz w 84. minucie Piast znowu miał awans w swoich rękach. Konczkowski świetnie dośrodkował, a Michał Żyro ładnym strzałem głową trafił na 3:2. Strzelec trzeciej bramki dla Piasta mógł jeszcze postawić kropkę nad i w doliczonym czasie gry, ale po podaniu Dominika Steczyka fatalnie skiksował i posłał piłkę nad pustą bramką.