Liverpool FC ograł na wyjeździe Chelsea FC. Zmarnowany karny, czerwona kartka i fatalny błąd Kepy (VIDEO)

Data dodania: 20-09-2020 19:59

W 2. kolejce angielskiej Premier League Chelsea FC przegrała na Stamford Bridge z Liverpool FC 0:2 (0:0).

W pierwszej połowie był bezbramkowy remis, ale było też sporo emocji. Tuż przed przerwą czerwonym kartonikiem został ukarany zawodnik gospodarzy, Andreas Christensen, który sfaulował wychodzącego sam na sam Sadio Mane. Arbiter skorzystał z VAR-u i wyrzucił obrońcę z boiska. W drugiej części gry zespół Franka Lamparda był zmuszony grać w dziesiątkę.

Zwycięstwo "The Reds" dał Mane. Pierwszą bramkę Senegalczyk strzelił w 50. minucie po asyście Roberto Firmino, a kolejną kilka minut później. Przy drugim golu fatalny błąd popełnił Kepa Arrizabalaga.

Podopieczni Franka Lamparda mieli szansę na strzelenie gola, ale zmarnowali okazję. W 73. minucie Timo Werner został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Do futbolówki podszedł Jorginho, ale jego strzał obronił Alisson Becker.

Trzy punkty ostatecznie powędrowały na konto przyjezdnych. Zespół Juergena Kloppa ma już na swoim koncie dwa zwycięstwa, natomiast ekipa Lamparda tylko jedno. W 1. kolejce wygrała na wyjeździe z Brighton (3:1).

Fot: Oleksandr Osipov - Shutterstock.com