Kovac znów posadził Majeckiego na ławce. Lecomte puścił dwa gole, ale AS Monaco wygrało

Data dodania: 27-09-2020 17:10

W 5. kolejce francuskiej Ligue 1 AS Monaco pokonało na własnym stadionie RC Strasbourg 3:2 (2:0). Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Radosław Majecki. Niko Kovac wolał postawić doświadczonego Benjamina Lecomte'a. Zespół "Les Rouge et Blanc" po pięciu rozegranych meczach ma na swoim koncie 10 punktów. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Brest (4 października, 15:00).

W 9. minucie spotkania wynik otworzył Wissam Ben Yedder po asyście Kevina Vollanda. Tuż przed przerwą wynik podwyższył jeszcze Ruben Aguilar (asystował Fodé Ballo-Touré). W 46. minucie na listę strzelców w zespole gości wpisał się Mehdi Chahiri (asystował Ludovic Ajorque), ale szybko odpowiedział Ben Yedder. Francuski środkowy napastnik znów trafił do siatki przeciwnika po asyście Vollanda.

Później z boiska wyleciało dwóch zawodników AS Monaco. Po czerwonej kartce dostali Aurelien Tchouameni (55. minuta) oraz Axel Disasi (67. minuta) i gospodarze do końca meczu grali w osłabieniu. Pod koniec meczu z rzutu karnego gola zdobył jeszcze Ajorque, ale goście nie dali rady już odrobić strat i ostatecznie AS Monaco zgarnęło trzy punkty.

Warto dodać, że w tym sezonie Majecki rozegrał tylko 1 spotkanie. Kovac był zmuszony postawić na niego w 3. kolejce z FC Nantes (2:1), ponieważ zarażony koronawirusem był Lecomte.