Manchester City nie miał szans z Leicester City. Stracił na Etihad aż 5 goli. Wielki mecz Jamie'go Vardy'ego

Data dodania: 27-09-2020 21:24

Leicester City strzelili aż 5 goli na Etihad Stadium i rozbili Manchester City. Hat trickiem popisał się Jamie Vardy.

Wszystko zaczęło się dobrze dla Manchesteru City, który już w 4. minucie objął prowadzenie po strzale Riyada Mahreza. Były as Leicester trafił do siatki po dośrodkowaniu De Bruyne'a z rzutu rożnego.

Jeszcze przed przerwą goście wyrównali. Jamie Vardy najpierw był faulowany w polu karnym przez Kyle'a Walkera, a po chwili wpakował piłkę do siatki z 11 metrów.

W II połowie Vardy był nie do zatrzymania. W 54. minucie dał gościom prowadzenie po podaniu Castagne'a, a w 58. minucie wykorzystał drugi rzut karny podyktowany za faul na sobie. Tym razem przewinił Eric Garcia.

Gdy w 77. minucie James Maddison trafił na 4:1, było już po szansach ekipy Pepa Guardioli choćby na remis. Co prawda Nathan Ake trafił jeszcze do siatki i zmniejszył straty, ale w 88. minucie już pod nieobecność Vardy'ego trzeciego gola z karnego w tym spotkaniu strzelił dla Leicester Youri Tielemans.

ManCity nie poradził sobie bez kontuzjowanych Gabriela Jesusa i Sergio Aguero oraz z rozpędzonym po drugiej stronie Vardym.

Leicester City, mistrz Anglii z 2016 roku, notuje świetny start. W 3 meczach zdobył 9 punktów i razem z Evertonem jest liderem. Manchester City ma 3 oczka w 2 meczach.