Chelsea nie sięgnie po Puchar Ligi. Przesądziło jedno pudło z rzutu karnego. Tottenham gra dalej

Data dodania: 29-09-2020 23:12

Chelsea nie zdobędzie w tym roku Pucharu Ligi Angielskiej. W 1/8 finału The Blues przegrali rzutami karnymi z Tottenhamem.

Chelsea objęła prowadzenie w 19. minucie, gdy fatalną stratę zanotował debiutujący na angielskich boiskach Sergio Reguilon. Hiszpan dał sobie odebrać piłkę, a potem jeszcze "pojechał" na wślizgu, co ułatwiło zagranie rywalowi w pole karne, a po chwili Timo Werner trafił do siatki.

Wynik 1:0 dla The Blues utrzymał się aż do 83. minuty. Wówczas Reguilon pokazał się w ofensywie i po przyjęciu piłki znalazł się w polu karnym. Po chwili dograł idealnie do Lameli, a ten wyrównał. Kolejne gole z gry już nie padły i losy awansu do ćwierćfinału rozstrzygnęły rzuty karne.

9 pierwszych strzałów było celnych. Ani Hugo LLoris, ani debiutujący w Chelsea Edouard Mendy nie byli w stanie zatrzymać piłki. Dopiero strzelający jako ostatni Mason Mount pomylił się, trafiając w słupek. W efekcie to Tottenham awansował dalej.