Lewandowski i Piszczek zamieszani w bramki dla... rywali. Superpuchar Niemiec dla Bayernu Monachium

Data dodania: 30-09-2020 22:16

Robert Lewandowski był zamieszany w utratę bramki przez Bayern, a Łukasz Piszczek przez Borussię Dortmund. W tym był remis, ale po 90 minutach walki o Superpuchar Niemiec górą byli jednak mistrzowie z Bawarii.

Od 2010 roku Bayern grał o Superpuchar 10 razy. Triumfował 6 razy. Trzykrotnie ograła go Borussia Dortmund. Ostatni raz w 2019 roku, gdy zwyciężyła 2:0.

Tym razem spotkanie było mocno zacięte, bo Borussia się nie poddała, chociaż przegrywała 0:2. Bayern objął prowadzenie w 18. minucie po szybkim wypadzie i strzale Corentina Tolisso, który dobił piłkę do siatki po tym, jak golkiper BVB odbił piłkę, a ta trafiła jeszcze w poprzeczkę. W 32. minucie było 2:0. Davies idealnie dośrodkował, a Thomas Mueller podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Borussia nie zrezygnowała z walki, a że ma Erlinga Haalanda to wyrównała. W 39. minucie Norweg zagrał idealnie do Brandra, a ten pokonał Manuela Nuera. Z kolei w 55. minucie Bayern próbował wyjść z akcją, ale pogubił się Lewandowski, stracił piłkę na własnej połowie w okolicach linii środkowej i wystarczyło jedno podanie Delaney'a do Haalanda, by było 2:2.

Losy trofeum rozstrzygnęły się jednak w 82. minucie. Lewandowski zagrał przed bramkę do wbiegającego Kimmicha, którego gonił wprowadzony w 75. minucie Łukasz Piszczek. Niemiec uderzył, Hitz oddbił piłkę, a Kimmich upadając, naciskany przez "Piszcza" jeszcze jakoś trafi piłkę, a ta wpadła do siatki.

Piszczek zagrał w Borussii od 75. minuty, a Robert Lewandowski w 83. minucie został w Bayernie zmieniony przez Zirkzee.