Trzy punkty Warty w wyjazdowym meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. To było drugie zwycięstwo ekipy z Poznania w tym sezonie

Data dodania: 19-10-2020 20:02

W pierwszym piątkowym meczu 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań pokonała na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (0:0).

W 14. minucie spotkania zawodnik gości, Robert Janicki, mógł się wpisać na listę strzelców z rzutu wolnego, ale niestety uderzył niecelnie. Niedługo po tym, dokładnie w 17. minucie Warta Poznań miała kolejną świetną okazję. Jeden z zawodników zebrał piłkę w środku pola i wyprowadził ciekawą akcję, ale bramkarz gospodarzy Rafał Leszczyński był tam, gdzie być powinien i uratował swój zespół przed stratą bramki.

Później odpowiedzieć próbowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. W 19. minucie meczu Filip Laskowski uderzył z dystansu, ale piłka poleciała obok słupka. W pierwszej części gry oba zespoły miały jeszcze okazję do zdobycia bramki, ale nie zostały niestety wykorzystane, ponieważ brakowało dokładności.

Już na samym początku drugiej połowy w ekipie z Poznania bramkę zdobył Mateusz Kuzimski. 29-letni napastnik po asyście Jakuba Kuzdry  strzałem z bliskiej odległości nie dał żadnych szans Leszczyńskiemu. W 58. minucie do wyrównania doprowadził Maksymilian Sitek. Najpierw na bramkę rywali strzelił Łukasz Sierpina, ale bramkarz Daniel Bielica obronił jego strzał. Dobitki Sitka nie dał rady już wybronić.

Wydawało się, że nie padną już żadne bramki i będzie remis, ale w 86. minucie listę strzelców wpisał się Mateusz Kupczak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Trałki Kupczak z bliska pokonał bramkarza rywali. Trzy punkty ostatecznie zgarnęli goście. To było drugie zwycięstwo Warty w obecnej kampanii PKO BP Ekstraklasy.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - WARTA POZNAŃ 1:2

Bramki: Maksymilian Sitek 58 - Mateusz Kuzimski 47, Mateusz Kupczak 86

Podbeskidzie Bielsko-Biała: 13. Rafał Leszczyński - 2. Filip Modelski, 3. Aleksander Komor, 20. Dmytro Baszłaj, 22. Kacper Gach - 8. Karol Danielak (34, 11. Łukasz Sierpina), 7. Rafał Figiel (78, 99. Iván Martín), 19. Michał Rzuchowski, 6. Tomasz Nowak, 14. Filip Laskowski (54, 50. Maksymilian Sitek) - 9. Kamil Biliński

Warta Poznań: 33. Daniel Bielica - 2. Jan Grzesik (76, 23. Mateusz Spychała), 4. Robert Ivanov, 16. Aleks Ławniczak, 13. Jakub Kuzdra - 18. Mario Rodríguez (76, 25. Gracjan Jaroch), 21. Mateusz Kupczak, 10. Adrian Laskowski, 22. Robert Janicki (62, 6. Łukasz Trałka), 19. Mariusz Rybicki (70, 8. Kajetan Szmyt) - 9. Mateusz Kuzimski

Żółte kartki: Filip Laskowski, Martín - Kuzdra, Kuzimski, Adrian Laskowski

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)