Kobieca reprezentacja Polski nie popisała się skutecznością z outsiderem grupy, ale wygrała w miarę spokojnie

Data dodania: 23-10-2020 19:01

Reprezentacja Polski ograła Azerbejdżan w meczu eliminacji mistrzostw Europy kobiet. Zespół prowadzony przez Miłosza Stępińskiego wygrał 3:0 i został liderem grupy, ale to niestety złudne.

Biało-Czerwone zamykający 5-drużynową stawkę w grupie D pokonały najpierw na wyjeździe. W marcu wygrały 5:0. Teraz w rewanżu skończyło się na 3 golach.

Polki do przerwy prowadziły z outsiderkami tylko 1:0. Opór rywalek złamała w 41. minucie Małgorzata Mesjasz. Po zmianie stron dwa gole dołożyła Weronika Zawistowska, która na stadionie Polonii w Warszawie posłała piłkę do siatki w 47. i 65. minucie.

Polki zagrały w składzie: 1. Katarzyna Kiedrzynek - 14. Jolanta Siwińska, 7. Małgorzata Mesjasz, 4. Paulina Dudek - 5. Anna Rędzia (46. 6. Joanna Wróblewska), 23. Adriana Achcińska (72. 3. Gabriela Grzywińska), 21. Emilia Zdunek, 16. Dominika Grabowska, 18. Weronika Zawistowska (72. 19. Agnieszka Jędrzejewicz) - 15. Agnieszka Winczo (46. 17. Kinga Kozak), 10. Agata Tarczyńska.

Polki w tabeli mają 11 punktów wywalczone w 6 meczach i są na 1. miejscu, ale mającą 2 spotkania mniej Hiszpanię wyprzedzają tylko o oczko, podobnie jak mającą jeden mecz mniej reprezentację Czech. Te dwa zespoły w piątek zagrają w Hiszpanii

Kolejne spotkanie Polki zagrają 27 października na wyjeździe z Mołdawią, którą w Polsce w marcu ograły 5:0.