Mierzejewski bohaterem spotkania o awans. Gol i asysta Polaka!

Data dodania: 24-10-2020 16:41

Adrian Mierzejewski strzelił gola w barwach Guangzhou R&F w wygrany 2:1 meczu z Qingdao Huanghai. Było to rewanżowe spotkanie w I rundzie rywalizacji o miejsa 9-16 w Chineese Super League. Ekipa Polaka awansowała do fazy o lokaty 9-12.

To było spotkanie rewanżowe. W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis.

Mierzejewski trafił w rewanżu na 1:0. Posłał piłkę do siatki w 71. minucie. 7 minut później na 2:0 podwyższył Richairo Żivković, a podał mu Mierzejewski. Goście odpowiedzieli jedynie trafieniem Jagosa Vukovicia w 88. minucie. W ich barwach cały mecz rozegrał Denis Popović, który w Polsce grał w GKS Tychy, Olimpii Grudziądz i Wiśle Kraków.

W spotkaniu o awans do meczu o 9. lokatę Guangzhou R&F zmierzy się z Henan Jianye.