Demolka w Eredivisie! Ajax strzelił 9 goli w 35 minut i wygrał w sumie aż 13:0! 5 goli 19-latka (VIDEO)

Data dodania: 24-10-2020 19:35

To było, jak czasem się określa, spotkanie gołej du... z batem. Ajax Amsterdam w meczu 6. kolejki Ereidivisie nie okazał ani trochę litości VVV Venlo w wyjazdowym meczu. Wygrał 13:0!

Do przerwy Ajax prowadził "tylko" 4:0, ale gdy w 52. minucie za czerwoną kartkę po koszmarnym faulu zejść musiał doświadczony, 35-letni obrońca, Christiaan Kum, gospodarze kompletnie się posypali.

5 goli strzelił 19-letni Lassina Traore z Burkina Faso. 2 dołożył o 18 lat starszy Klaas-Jan Huntelaar. 2 razy trafił też 20-letni pomocnik Juergen Ekkelenkamp, a po bramce zdobyli jeszcze Dusan Tadić, Antony, Daley Blind i Lisandro Martinez. W sumie 13 goli między 13. a 87. minutą! Co ciekawe Traore nie jest liderem klasyfikacji strzelców, bo 6 bramek na koncie ma Berghuis z Feyenoordu.

Ajax w 6 meczach tego sezonu wywalczył 15 punktów i jest o 2 oczka przed PSV, który zagrał jedno spotkanie mniej. Venlo jest w środku stawki i przed meczem z Ajaksem miało 9 straconych goli.

Ajax wyżej niż w sobotę z Venlo wygrał tylko 2 razy. W 1984 roku pokonał w Pucharze UEFA 14:0 luksemburski Red Boys Differdange, a w 2009 roku w Pucharze Holandii ograł 14:1 WHC Wezep.