Rieverderby dla Borussii. Dortmundczycy skruszyli mur Schalke dopiero po przerwie (VIDEO)

Data dodania: 24-10-2020 20:10

Borussia Dortmund nie wygrała z Schalke 04 Gelsenkirchen tak efektownie jak Bayern Monachium na początku sezonu (8:0), ale też zgarnęła 3 punkty. Tym cięższe niż inne, bowiem zdobyte w prestiżowych Rieverderby! Gospodarze mur gości skruszyli dopiero po przerwie.

To najważniejszy mecz w Zagłębiu Ruhry. Od pewnego czasu częściej cieszą się fani Borussii, chociaż z 10 ostatnich spotkań tylko 2 zakończyły się wygraną BVB, 2 razy górą było Schalke i było też 6 remisów. Teraz ta statystyka przechyliła się w stronę Dortmundu, bo Borussia rozbiła Schalke w sobotę aż 3:0.

Dortmundczycy wykorzystali ogromne problemy rywala, który w tym sezonie zdobył tylko punkt i stracił aż 16 goli w 4 meczach - 8 z Bayernem, 3 z Werderem, 4 z RB Lipsk i 1 z Unionem.

Z Borussią do przerwy udało się zachować czyste konto, ale po zmianie stron mur gości padł. W 55. minucie z dobitką po obronie Frederika Ronnowa zdążył Manuel Akanji i zrobiło się 1:0.

Już 6 minut później było 2:0, bo świetnie przed bramkę przedarł się Erling Haaland. Norweski napastnik ma w tym sezonie już 5 goli, ale do Roberta Lewandowskiego, który zanotował 10 trafień, daleko...

Wynik spotkania ustalił w 78. minucie Mats Hummels. Stoper wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Guerreiro z rzutu rożnego.

Borussia wygrała i po 5 kolejkach ma 12 punktów, jak Bayern i o oczko mniej niż liderujący RB Lipsk.

Łukasz Piszczek przesiedział mecz na ławce rezerwowych.