13. z rzędu zwycięstwo Bayernu w Lidze Mistrzów! Niemcy zdobyli Moskwę bez pocisków od Lewandowskiego

Data dodania: 27-10-2020 20:54

Bayern Monachium namęczył się w Moskwie, ale ostatecznie wygrał 2:1 z Lokomotiwem w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Tym razem gola dla mistrza Niemiec nie strzelił Robert Lewandowski, ale na boisku było aż 3 Polaków. Oprócz Lego po 90 minut zagrali Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus z Lokomotiwu.

Bayern szybko załatwił sobie prowadzenie w Moskwie, bowiem w 13. minucie kapitalnie zagrał Benjamin Pavard. Francuz wzbił się w powietrze i idealnym podaniem nogą podał do Leona Goretzki, który głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Skromne prowadzenie FCB utrzymywało się przez większość spotkania. W 70. minucie piłkarze Hansiego Flicka próbowali jednak na połowie boiska łapać na spalonego Ze Luisa. Ten uniknął ofsajdu i pognał w stronę bramki. Wpadł w pole karne, popatrzył i zagrał idealnie do Antona Miranczuka, który pokonał Manuela Neuera. Zapachniało niespodzianką, ale Bayern po 9 minutach wrócił na prowadzenie.

Javi Martinez zagrał mocno do przodu, chociaż nie stał daleko od Joshuy Kimmicha. Niemiec opanował piłkę, podbijając ją sobie i złożył się do pięknego woleja. Bramka-marzenie i bramka na wagę trzech punktów dla Bayernu.

Bawarczycy po 2 meczach mają komplet punktów, a Lokomotiw został z oczkiem. W 3. kolejce już 3 listopada Bayern jedzie do Red Bull Salzburg, a Lokomotiw tego samego dnia podejmie Atletico Madryt.