Druga wygrana Stali w tym sezonie! Zespół z Mielca rozbił na własnym terenie Jagiellonię Białystok

Data dodania: 28-11-2020 17:00

W pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec pokonała na własnym terenie 3:1 (1:1) Jagiellonię Białystok. W zespole gospodarzy na listę strzelców wpisali się Marcin Flis, Grzegorz Tomasiewicz oraz Łukasz Zjawiński, a w ekipie gości gola strzelił Przemyslaw Mystkowski. Dla Stali była do druga ligowa wygrana w tym sezonie.

Już w 4. minucie na prowadzenie wyszli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Stal miała rzut rożny, piłka nie została wybita przez zawodników Jagiellonii Białystok i wykorzystał to Marcin Flis, który z bliskiej odległości pokonał Damiana Węglarza.

"Jaga" szybko wzięła się do pracy i w 6. minucie doprowadziła do wyrównania. Bartłomiej Wdowik doskonale dograł po ziemi do Przemysława Mystkowskiego, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans Rafałowi Strączkowi. Kilka minut później doskonałą szansę miał Jakov Puljic, ale środkowy napastnik "Dumy Podlasia", który znajdował się w polu karnym uderzył obok bramki. Następnie dobrą okazję mieli gospodarze. Na bramkę Węglarza pędził Jakub Wróbel, ale dopadło go dwóch obrońców gości i nie zdołał oddać strzału.

W 31. minucie doskonale uderzył zawodnik Stali, Maciej Domański, ale fantastyczną paradą popisał się Węglarz i wybił piłkę na rzut rożny. Potem nie działo się już nic ciekawego i do przerwy był remis 1:1.

W 66. minucie bramkę w zespole Ojrzyńskiego strzelił Grzegorz Tomasiewicz. Dla ofensywnego pomocnika była to pierwsza bramka w Ekstraklasie. Wydawało się, że wynik się już nie zmieni, ale w końcówce meczu na listę strzelców wpisał się jeszcze Łukasz Zjawiński. Zawodnik ekipy z Mielca pokonał Węglarza strzałem z bliskiej odległości. Dla Stali była do druga wygana w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Wcześniej wygrała w 5. kolejce z Piastem Gliwice (3:1).

STAL MIELEC - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:1

Bramki: Marcin Flis 4, Grzegorz Tomasiewicz 66, Łukasz Zjawiński 90+1 - Przemysław Mystkowski 6

Stal Mielec: 13. Rafał Strączek - 14. Kamil Kościelny, 5. Mateusz Żyro, 4. Bożidar Czorbadżijski, 6. Marcin Flis (60, 23. Krystian Getinger) - 10. Mateusz Mak (74, 96. Robert Dadok), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Mateusz Matras, 17. Petteri Forsell (90, 8. Maciej Urbańczyk), 7. Maciej Domański (74, 99. Łukasz Zjawiński) - 77. Jakub Wróbel (59, 9. Andreja Prokić)

Jagiellonia Białystok: 96. Damian Węglarz - 35. Szymon Pankiewicz (76, 28. Kamil Wojtkowski), 16. Ariel Borysiuk, 19. Böðvar Böðvarsson, 27. Bartłomiej Wdowik - 14. Tomáš Přikryl, 26. Martin Pospíšil, 23. Fernán Ferreiroa (46, 6. Taras Romanczuk), 8. Przemysław Mystkowski (46, 13. Fedor Černych), 11. Jesús Imaz - 21. Jakov Puljić

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)