Bartłomiej Drągowski ratuje Fiorentinę przed klęską. Polski bramkarz obronił rzut karny na San Siro! (VIDEO)

Data dodania: 29-11-2020 16:16

Bartłomiej Drągowski kapitalną interwencją zatrzymał strzał Franka Kessiego z rzutu karnego w meczu wyjazdowym Fiorentiny z AC Milan. Gdyby nie świetna obrona Polaka do przerwy Viola przegrywałaby na San Siro aż 0:3!

Drągowski w 40. minucie po raz drugi tego dnia stanął oko w oko z Kessiem. Najpierw bramkarz Fiorentiny w 28. minucie nie dał rady zatrzymać uderzonej przez Iworczyka "z wapna" piłki i Milan prowadził 2:0, ale potem to Polak wygrał walkę jeden na jednego. Na 5 minut przed przerwą świetnie obronił uderzenie rywala z 11 metrów.

Po raz pierwszy w tym meczu Drągowski piłkę wyjmował w 17. minucie. Wówczas pokonał go Alessio Romagnoli, który wykorzystał dogranie Kessiego po rzucie rożnym.

W II połowie Drągowski już nie skapitulował, ale Fiorentina nie była w stanie odrobić strat. Przegrała 0:2 i w tabeli jest dopiero na 18. miejscu, a więc dwie lokaty nad strefą spadkową. Milan z 23 punktami pozostaje liderem i ma 5 oczek więcej niż Inter oraz Sassuolo, a także 6 więcej niż 5. w stawce broniący scudetto Juventus.