Barcelona z jakością w La Liga. Kolejny gol Braithwaite'a, Leo Messi w piękny sposób oddał hołd Diego Maradonie (VIDEO)

Data dodania: 29-11-2020 17:09

FC Barcelona pokazała wreszcie więcej jakości i pewnie ograła Osasunę Pampeluna. Duma Katalonii wygrała aż 4:0, a Leo Messi, który strzelił ostatniego gola, upamiętnił w specjalny sposób zmarłego w środę Diego Maradonę.

Barcelona w środku tygodnia ograła 4:0 Dynamo Kijów i z 4 zwycięstwami w 4 meczach Ligi Mistrzów zapewnia sobie już awans do 1/8 finału elitarnych rozgrywek. Teraz można trochę skupić się na La Liga i zacząć odrabiać straty.

W ostatnich spotkaniach ligowych Barca przegrała z Getafe i Realem Madryt, zremisowała z Alaves, ograła Betis i przegrała z Atletico Madryt. Wyniki więc w sumie mocno przeciętne. W spotkaniu z Osasuną wszystko ułożyło się już jednak należycie.

Barcelona od 1. minuty ruszyła do ataków i chciała szybko zdobyć bramkę. W ataku Ronaldo Koeman postawił na trio Leo Messi - Antoine Griezmann - Martin Braithwaite. Ten ostatni przeżywa fajne dni. Koemanowi za zaufanie odwdzięczył się dwoma golami w Kijowie, a w niedzielę otworzył wynik meczu. Barcelona prowadziła od 29. minuty. Po golu Duńczyka, który dobił swój własny strzał.

Osasuna nie ograniczała się do obrony, ale też miała swoje szanse i nawet piłkę do siatki udało się gościom wpakować, ale był spalony. Na przerwę przyjezdni zeszli ostatecznie z dwoma golami straty, bo w 42. minucie Antoine Griezmann świetnie uderzył z woleja na 2:0.

Po przerwie Barcelona dokończyła dzieła. W 57. minucie na 3:0 trafił Philippe Coutinho, a strzelanie zakończył w 73. minucie Leo Messi. Kolejny genialny Argentyńczyk w historii futbolu po bramce zdjął koszulkę Barcy i pokazał będącą pod nią koszulkę Newell's Old Boys z numerem 10. To był pięky hołd dla zmarłego w środę Diego Maradony. Tym bardziej, że trykot był oryginalny, czyli otrzymany przez Messiego od samego Boskiego Diego.

Barcelona po tym zwycięstwie awansowała na 8. lokatę. W 9 meczach wywalczyła 14 punktów, a więc ma jedno spotkanie mniej i 3 punkty mniej niż 4. aktualnie Real Madryt. Strata do liderujących Realu Sociedad San Sebastian (10 meczów) i Atletico Madryt (9 meczów) wynosi jednak aż 9 oczek. Osasuna jest na 15. miejscu.