Czerwona kartka, rzut karny i 6. gol Mikaela Ishaka. Lech wygrał w Gdańsku z Lechią

Data dodania: 30-11-2020 19:48

Lech Poznań pokonał Lechię Gdańsk w ostatnim meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz znowu nie zachwycił, ale zwyciężył po golu z rzutu karnego w końcówce spotkania.

W 82. minucie piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Michał Nalepa. Sędzia Bartosz Frankowski odgwizdał przewinienie, ukarał obrońcę 2. żółtą kartką w tym meczu i wysłał przedwcześnie do szatni, a przede wszystkim podyktował rzut karny dla Lecha.

Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Mikael Ishak i spokojnie pokonał Dusana Kuciaka, dając Lechowi prowadzenie, a jak się potem okazało, jednocześnie zwycięstwo.

Ishak Kuciaka mógł pokonać już wcześniej. W 52. minucie w jednej akcji Szwed trafił w słupek, a potem jego strzał świetnie zatrzymał bramkarz Lechii.

To była najlepsza szansa Lecha, a Lechia swoją miała w 77. minucie. Łukasz Zwoliński świetnie uderzył, a Filip Bednarek z trudem wybił piłkę z linii bramkowej.

Lech wygrał po czterech spotkaniach bez zwycięstwa i ma 13 punktów w 10 meczach, co daje mu obecnie 9. lokatę. Lechia ma 3 oczka więcej i jest na 6. pozycji, ale też rozegrała jedno spotkanie więcej niż Kolejorz. W następnej kolejce Lechia jedzie do Warszawy na mecz z Legią, a Lech po powrocie z Lizbony, gdzie w 5. kolejce Ligi Europy zagra z Benficą w czwartek (godz. 21:00), powalczy z Podbeskidziem Bielsko-Biała u siebie.